12/24/2016

W TE ŚWIĘTA ZATRZYMAJ SIĘ W CZASIE


Okres świąteczny. Wyścig z czasem. Wydawanie pieniędzy. Kupowanie prezentów. Kupowanie jedzenia. Sprzątanie. Dekorowanie domu. Gotowanie. Przygotowywanie idealnego stroju na wigilię. Ogólne zdenerwowanie. Właśnie z tym, w ostatnim czasie kojarzą nam się święta Bożego Narodzenia. Dlaczego? Gdzie podziały się pierwotne wartości tego wspaniałego czasu? Czemu ludzie tak bardzo zatracają się w tym, by wszystko było dopięte na ostatni guzik, zapominając o tym, co tak na prawdę jest ważne?

Gdzie miłość, radość, rodzinna atmosfera? Gdzie godzenie się z innymi? Pasterka? Śpiewanie kolęd? To wszystko zanika, zastąpione przez syto nakryty stół, drogie prezenty i codzienne zabieganie. Ludzie nie potrafią spokojnie usiąść, zapomnieć o swoich zmartwieniach, ich myśli ciągle gdzieś uciekają. Nie potrafią cieszyć się z tej magicznej chwili. A potem narzekają, na brak świątecznej atmosfery. Winę zrzucają na brak śniegu, ale... to chyba nie o to chodzi.

W te święta usiądź spokojnie i ciesz się z czasu, który możesz spędzić z rodziną. Zatrzymaj się. Odpocznij, pomyśl nad sensem swojego życia. Wyciągnij wnioski. Zobacz, co możesz zrobić, by zmienić je na lepsze. Wybacz wrogom. Pomóż potrzebującym. Dziel się tym, czym tylko możesz. Niech w twoim sercu nie zabraknie miłości, a twoja radość rozświetla grudniowe ciemności. Zrób wszystko, by nie zmarnować tego wyjątkowego czasu. Wesołych świąt!
5 comments:

 1. Zgadzam się powinniśmy cieszyć się świętami ponieważ takie zdarzają się tylko raz w roku :*
  Mój blog

  ReplyDelete
 2. Właśnie o to chodzi w świętach, by odłożyć na chwilę telefon, porozmawiać z rodziną i rozejrzeć się wokół siebie. Zobaczyć, że Gwiazdka bez śniegu jest możliwa. U mnie w domu kolędy są obowiązkowe i bez tego nie ma Wigilii, ale uważam, że to bardzo dobra tradycja :> Wesołych świąt!
  Pozdrawiam, Nataliusz

  ReplyDelete
 3. Te Święta zmieniły naprawdę dużo w moim życiu, sama o tym wiesz. Ta cała "magia świąt" była dla mnie pojęciem abstrakcyjnym, dopóki nie zostałam obdarzona pewnym cudownym prezentem.
  Przepiękne zdjęcia ♥
  http://written-by-loony.blogspot.com/

  ReplyDelete
 4. W święta chodzi o to, żeby spędzić czas z najbliższymi. Prawdę powiedziawszy z wiekiem coraz bardziej doceniam właśnie ten fakt, niż wszystko inne.
  Fajne zdjęcia ;)
  paczix.blogspot.com

  ReplyDelete
 5. Święta już dawno straciły swoją moc i choć nie bardzo przepadam za tym okresem to w sumie trochę tęsknię...

  http://the-fight-for-a-dream.blogspot.com

  ReplyDelete

Dziękuję za każdy komentarz i obserwację.