2/26/2017

ZAWSZE MOGŁO BYĆ GORZEJ

Ale ona ma super życie! Musi mieć naprawdę dużo pieniędzy! Markowe ubrania, comiesięczne wycieczki po egzotycznych krajach, drogie sprzęty... Na wszystko sobie pozwala, a tak na prawdę nic nie robi, więc za co może mieć to wszystko? Ja, aby zarobić kilka groszy i móc kupić sobie nowe spodnie muszę ciężko pracować, a o wycieczkach mogę jedynie pomarzyć. Dlaczego we wszystkim zawsze jest najlepsza? Czemu wszystko jej się udaje? Jak to jest, że zawsze perfekcyjnie wygląda? Nienagannie się uczy? Pewnie ma jakieś znajomości! To niesprawiedliwe! Dlaczego ja nie mogę taka być? Dlaczego ja nie mogę tego mieć? Dlaczego...?

Zazdrość. To jedno z najgorszych uczuć jakie może stanąć na drodze, bo do niczego nie prowadzi, nic dobrego nie wnosi do życia. Jedynie niepotrzebnie wprowadza w stan depresyjny. Osoby zazdrosne użalają się nad sobą i swoim beznadziejnym losem. Uważają, że ich życie jest do niczego, a inni mają po prostu lepiej.W najgorszych wypadkach, zazdrość budzi nienawiść oraz złość do osób, którym się lepiej powodzi. Pragnie, by w końcu coś jej się nie udało. Tylko po co? Jaki w tym sens? Odpowiedź jest prosta: To nie ma sensu. Niemniej jednak z pewnością choć raz zdarzyło się nam samym tego uczucia doznać. 

Czemu poddajemy się, jeśli chodzi o nasze szczęście, obserwując i spuszczając się nad tym, jak ktoś ma dobrze? Każdy z nas zaczynał kiedyś od zera i miał równe szanse. Świat stał otworem. To, że życie potoczyło się tak, a nie inaczej jest po części zasługą nas samych. Wybraliśmy właśnie taką drogę. Więc możemy obwiniać jedynie samych siebie, a nie osoby, które wybrały lepiej. Mimo wszystko nadal jesteśmy w stanie polepszyć jakość naszego życia. Droga wolna! Nikt z nas nie może mieć wszystkiego, ale musimy być wdzięczni za to, co mamy. Może nie jest najlepiej, ale zawsze mogło być gorzej.

8 comments:

 1. Bez sensu zazdrościć :)
  Lepiej samemu działać i walczyć o swoje - spełniać marzenia, realizować cele :)

  ReplyDelete
 2. Bardzo mądre słowa, zazdrość jest najgorszym uczuciem jakie możemy żywić do drugiego człowieka.
  Jednak nie zgadzam się ze zdaniem "Każdy z nas zaczynał kiedyś od zera i miał równe szanse.". Naprawdę tak uważasz? A co z naszym dzieciństwem? Nie każdy ma szczęście urodzić w szczęśliwej rodzinie. Duża część dzieci rodzi się z przypadku, niechciana, od początku nie jest dobrze traktowana. Takie dzieci często wychowują się w patologii, rozbitych rodzinach, a definicją domu nie jest bezpieczny azyl, ale miejsce, w którym czuli się nieszczęśliwi. I jak tu można porównać takie dzieci do tych z kochanych, rozpieszczanych i po prostu chcianych? Takich, które są największym skarbem dla swoich rodziców?
  To w jakim domu się wychowaliśmy i w jakim otoczeniu ma ogromny wpływ na to jaki będziemy mieć start w przyszłości i na kogo wyrośniemy.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Zgadzam się! Tak samo można też porównać osoby z biednych i z bogatych rodzin. Te z biednych mają dużo dużo ciężej, zazwyczaj muszą same na siebie zarabiać, a czasem ciężko to pogodzić z rozwijaniem się. Osoby, z bogatych rodzin mają tą łatwość, że w spełnieniu marzeń pomagają finansowo im rodzice, nie muszą zajmować się pracą dlatego mają więcej czasu na rozwój.

   Delete
 3. W mojej głowie często pojawia się uczucie zazdrości, ale próbuje jakoś to zdusić w zarodku. Świetny post!

  http://weruczyta.blogspot.com/

  ReplyDelete
 4. Zazdrość to słabość, można ją przekuć w sukces lub sprawi, że cię pogrąży ;)

  www.strong-power.pl

  ReplyDelete
 5. Często bywam zazdrosna o byle co naprawdę i czuję się z tym nie za bardzo komfortowo. Super zdjęcia!

  ReplyDelete
 6. Niestety większość z nas ciągle komuś czegoś zazdrości, aczkolwiek uważam to za bezsensowne. Nieważne ile byśmy mieli; zawsze znajdzie się ktoś kto ma więcej. Trzeba na to jednak spojrzeć z innej perspektywy, tak jak napisałaś - zawsze mogło być gorzej!
  Świetny post i zdjęcia :)
  mybeautifuleveryday.blogspot.com

  ReplyDelete
 7. Nie rozumiem ludzi, którzy czegoś innym zazdroszczą zamiast skupić się na własnym życiu. Ładne zdjęcia!
  Pozdrawiam! wy-stardoll.blogspot.com

  ReplyDelete

Dziękuję za każdy komentarz i obserwację.