6/16/2017

NIE BÓJ SIĘ SIEBIE

Chcąc, nie chcąc, ciągle wmawiamy sobie, że coś jest z nami nie tak. Wydaje nam się, że jesteśmy za grubi, za chudzi, za wysocy, za niscy, za głupi, za mądrzy. Tych "za" jest mnóstwo, są ich miliony. Każdy z nas wypowiada je na co dzień. To śmieszne, chcemy być szczęśliwi, ale paradoksalnie sami siebie dołujemy takimi stwierdzeniami. Wmawiając je sobie, po jakimś czasie w końcu zaczynamy w nie wierzyć. Te "wymyślone" wady blokują nas gdzieś w głowie, w sercu, przez co nie mamy odwagi osiągnąć tego, czego pragniemy. Często zamykamy się w sobie, nie potrafiąc zaakceptować własnej osoby, ani nie mając siły, by się dźwignąć i coś zmienić. Po prostu, boimy się siebie. Boimy się tego, jak widzą nas inni ludzie. Cały czas próbujemy się gdzieś dopasować i cały czas chcemy robić coś dla kogoś, żeby cały świat odbierał nas tak, jak chce, a nie tak jak my tego chcemy. A gdyby tak zamienić role i... w końcu być sobą?

Wiecie, czemu na początku napisałam "Wydaje się nam"? Bo to się nam wszystko tylko wydaje. Jesteśmy piękni, jesteśmy           i d e a l n i . Każdy na swój sposób. Ten temat jest w kółko wałkowany, ale nadal wielu ludzi ma duży problem z akceptacją siebie. Może, im więcej razy usłyszą, przeczytają o tym, łatwiej będzie im uwierzyć w siebie. Bo tak naprawdę wystarczy uwierzyć. Jesteś wyjątkowy. Jesteś ważny. Bez Ciebie ten świat nie byłby taki sam. Musisz dać po sobie znak, zostawić coś. Jesteś potrzebny, właśnie taki, jaki jesteś. Nie masz żadnych braków. Wyrzuć takie myśli ze swojej głowy.

Zaufaj, gdy przestaniesz myśleć o sobie w najgorszym świetle, wmawiać, że jesteś "za taki, za taki, za taki" i zaczniesz zmieniać te wyobrażenia w pozytywne, wszystko stanie się łatwiejsze i będzie Ci po prostu lżej. "Wcale nie jestem za głupi. Dam radę podołać temu zadaniu.". Czy nie brzmi to lepiej? 
"Nie boję się siebie. Jestem taki, jaki chcę być. Robię to, co chcę. Zachowuję się tak, jak chcę. Mówię to, co chcę".
 Praktykuj to, a zobaczysz, co wspaniałego wtedy poczujesz.

11 comments:

 1. Masz racje z tym, że boimy sie oto jak nas spostrzegają inni
  Pozdrawiam,Madda
  https://maaddami.blogspot.com/

  ReplyDelete
 2. Piękna bomberka :)

  http://profashionworld.blogspot.com/

  ReplyDelete
 3. Zdjęcie cudne! Naprawdę. To co napisałaś... brak słów. Sama zajmuje się pisanie właśnie takich wpisów i to wspaniale, że są ludzie, którym zależy, aby ten cały Świat był lepszy :)
  Pozdrawiam :)
  http://swiatwedlugidoli.blogspot.com/

  ReplyDelete
 4. sliczne zdjecia kochana! a co do wpisu to genialnie to napialas! generalnie to wiekszosc nas ma strach przed opinia innych;/

  http://by-aleksandraa.blogspot.com/

  ReplyDelete
 5. Najlepszy idol zainspirował hahah <3

  ReplyDelete
 6. Cała prawda, kocham czytać takie przemyślenia, zgadzam się w 100%!!

  ReplyDelete
 7. Dosc podobne slowa wyglosil pastor na ostatniej mszy <3 Powinnismy zauwazac swoje piekno i powinnismy wierzyc w nasze wlasne mozliwosci.
  Przepiekna kurteczka!

  Versjada

  ReplyDelete
 8. Nie mogę się z Tobą zgodzić. Nie jesteśmy idealni. Każdy z nas jest inny, na przestrzeni lat zmieniają się kanony piękna, ludzie mają różne wzorce i pragnienia. I rzeczywiście wiele rzeczy nam się wydaje, ale wiele też jest prawdą - wiele jest wynikiem obserwacji otoczenia i chęci zmian.

  ReplyDelete
 9. Mogłabyś zostać mówcą motywacyjnym. Świetny tekst. Obserwuję i zapraszam do siebie ;)
  NATALIEFASHION97

  ReplyDelete
 10. Otóż to :)każdy jest wyjątkowy

  ReplyDelete

Dziękuję za każdy komentarz i obserwację.